IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Grup instalatori specialitate

Reply to this topicStart new topic
Piese pentru diverse CT. DE UNDE?
mahmuru
post Feb 11 2006, 11:23 AM
Post #1

Nou venit
*

Group: Members
Member No.: 872

Salut

Am o mare rugaminte la voi.Daca imi puteti spune cateva adrese,sau nr. telefon ori site-uri unde pot gasi diverse piese componente pentru CT murale.Stiu ca sunt scumpe,greu de gasit si tb. montete de inst.autorizati.

Daca desfac o CT noua pentru a-i lua diverse piese, acele piese se considera ca au certificat de calitate??? Sunt o.k. pentru a fi vandute???
Go to the top of the page

+Quote Post
Dragos Ion
post Feb 12 2006, 08:32 PM
Post #2

Nou venit
*

Group: Members
Member No.: 875

piese de schimb gasesti la :arrow: Roms..l

--------------------
Dragos

+Quote Post
dory
post Apr 9 2006, 06:47 AM
Post #3

Membru
Group Icon

Group: Instalatori
From: Provincie
Member No.: 908

Centrala noua are certificat de calitate dar in ansamblu,la fel si garantie,daca demontezi piesele si le vinzi garantia se pierde.

--------------------
:)

+Quote Post
GANDMVS
post Jul 30 2006, 05:02 PM
Post #4

Membru
Group Icon

From: in alta parte decit ar trebui
Member No.: 796

Cel mai bine cauti piesa decit sa demontezi una de pe un echipament nou. Oricum, desi a spus-o si Dory, o sa iti spun si eu: ca piesa este luata de pe un echipament in garantie nu inseamna ca si piesa are garantie ca obiect separat. In plus de asta: cum ii dovedesti omului ca piesa pe care i-o oferi (intr-un timp record, ca de fapt asta este avantajul) este o piesa noua, mai ales ca nu ii arati ca o scoti dintr-un ambalaj sigilat si marcat conform? Nu sint mai catolic decit Papa insa, hai sa fim seriosi...clienti circotasi au toti, nu-i asa?

Inainte apelam si eu la piese preluate din echipamente noi si apoi le inlocuiam cind veneau de la furnizor, insa nu o singura data am intirziat cu pusul la loc incit am patit odata ca am pus la loc o vana de gaz la PIF. Frumos, nu? Asa ca m-am hotarit sa nu mai fac asa ceva.

Mai bine fa-ti un stoc. Majoritatea furnizorilor de piese de schimb chiar recomanda si ce sa cuprinda acest stoc initial. Apoi, pe parcurs mai adaugi tu cite ceva, in functie de necesitati. Este un efort financiar mai mare, dar merita, mai atunci cind ti se duce vestea ca rezolvi prompt o interventie, indiferent de situatie...

+Quote Post
GANDMVS
post Jul 30 2006, 05:06 PM
Post #5

Membru
Group Icon

From: in alta parte decit ar trebui
Member No.: 796

Inca o intrebare:

Cum faci service la murale daca nu ai furnizori de piese de schimb?

+Quote Post
new_valis
post Aug 2 2006, 01:47 PM
Post #6

Membru senior
Group Icon

From: ROMĀNIKA...
Member No.: 486

Cei interesati de piese de schimb pt. murale pot intra pe www.antaresint.com.

Au o oferta extrem de diversificata ( aproape pentru toate marcile ) si sunt si convenabili ca pret. Firma este din Italia , iar reprezentanta este la Craiova . Comenzile sunt onorate prin posta rapida , iar stocul este consistent.

Se poate comanda direct in Italia ( este un numar de telefon unde iti raspunde un roman :!: ).

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

RSS Lo-Fi Version Time is now: 20th October 2019 - 08:23 PM
Aer conditionat | Centrale termice