Help - Search - Members - Calendar
Full Version: INJECTOR SICMA 142Kw-pacura
Forumul Centrale-termice > Arena > Cea mai buna solutie tehnico-economica...
solan_1975
Salut!
In domeniul centralelor termice vad ca se evita subiectul despre preturile combustibililor!
O sa-mi permit sa afisez ordinea celor mai avantajosi combustibili(pret,energie debitata):
1.uraniu
2.hidrogen
3.pacura
4.cox
5.combustibil tip M
6.carbune
7.lemn
8.motorina
9.energie electrica

Detin un injector SICMA de 142 Kw pe pacura,are 80 de ore de functionare.Pentru cei interesati solan_1975@yahoo.com
new_valis
Mai sa fie! Dar CH4 de ce nu e in clasament? ohmy.gif

Si daca vrei sa 'scapi' de injector, posteaza in BURSA...
solan_1975
QUOTE (new_valis @ Jun 10 2009, 01:43 PM) *
Mai sa fie! Dar CH4 de ce nu e in clasament? ohmy.gif

Da ai dreptate... trebuia sa amintesc si de energia punctului fix,antimaterie,rezonanta electromagnetica la 0oK,si inca vreo 20 de energii alternative!
Oricum merci de corectie!
CristianG
QUOTE (solan_1975 @ Jun 11 2009, 02:35 AM) *
Da ai dreptate... trebuia sa amintesc si de energia punctului fix,antimaterie,rezonanta electromagnetica la 0oK,si inca vreo 20 de energii alternative!
Oricum merci de corectie!

Pentru ca e cel mai des intalnit !!! De aia trebuie mentionat. Il folosesc foarte multi si cei care nu au, il doresc cu ardoare.

(Gazul Natural)
SuperMario
QUOTE (solan_1975 @ Jun 10 2009, 12:34 PM) *
Salut!
In domeniul centralelor termice vad ca se evita subiectul despre preturile combustibililor!
O sa-mi permit sa afisez ordinea celor mai avantajosi combustibili(pret,energie debitata):
1.uraniu
2.hidrogen
3.pacura
4.cox
5.combustibil tip M
6.carbune
7.lemn
8.motorina
9.energie electrica

Detin un injector SICMA de 142 Kw pe pacura,are 80 de ore de functionare.Pentru cei interesati solan_1975@yahoo.com

Daca mai dezbatem si deale' industriei...Mai bine ne limitam la partea civila, adica instalatii termice de mica/medie marime.
Nu'i asa?
Uraniu...asta'i buna smile.gif .
new_valis
Tare-s curios cum arată un arzător de uraniu... wacko.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2017 Invision Power Services, Inc.