Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Scenariu centrala termica
Forumul Centrale-termice > Centrale termice > General
loryese
Vreau sa-mi cumpar(instalez) o centrala termica si m-am gandit la o centrala cu garantie de 8 ani.
Am inteles, dupa punerea in functiune a centralei (acel PIF) mai sunt necesare VTP care se face anual si AF care se face la 2 ani(sper sa fi inteles bine).Apoi se face un contract de service cu firma(autorizata) care imi instaleaza centrala.

As vrea sa stiu daca d.p.d.v. al VTP si AF, centralele cu o perioda de garantie de 8 ani, prezinta vreun avantaj, fata de una cu o garantie de 2 ani.

Intrebarea este, pe perioada de garantie:

VTP se face gratuit de firma, iar pentru AF se plateste in fiecare al doilea an ?
sau
ambele sunt efectuate de firma in mod gratuit pe perioada de garantie?
sau
se plateste pentru ambele?
termorom_impex
Cred ca cel mai bine ar fi sa citesti cu atentie certificatul de garantie inainte de a cumpara centrala . :shock:
Sunt centrale bune, dar totul (inclusiv PIF - ul) se plateste de catre client. Aici ma refer la VTP / AF, revizii, piese consumabile.
termorom_impex
Cred ca cel mai bine ar fi sa citesti cu atentie certificatul de garantie inainte de a cumpara centrala . :shock:
Sunt centrale bune, dar totul (inclusiv PIF - ul) se plateste de catre client. Aici ma refer la VTP / AF, revizii, piese consumabile.
new_valis
Loryese!

De ce nu parcurgi topicurile acestui FORUM? Problema pe care o pui a mai fost abordata, iar raspunsurile au fost la obiect (nu elucubratii gen termorom).
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2017 Invision Power Services, Inc.