Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Bloc vechi, centrala blocului, fara asociatie locatari
Forumul Centrale-termice > Centrale termice > General
cosmins
Locuiesc intr-un bloc vechi care are centrala proprie pentru apa calda si caldura. Vreau sa-mi instalez centrala proprie ca acum platesc 4.3/luna milioane si e frig in casa. Care sunt pasii de urmat? Blocul nu are o asociatie de locatari/proprietari, e un mos care aduna el facturile si face tabel apoi incaseaza banii. Apartamentul e luat cu credit ipotecar.

Multumesc mult!
hascu
SIMPLU!!!
IEI ACORDUL SCRIS AL VECINILOR (CARE NU AU CENTRALE PROPRI)DUPA CARE CONTACTEZI O FIRMA AUTORIZATA PT.BRANSARE LA GAZ (12.000.000 LEI) SI APOI I-TI MONTEZI CENTRALA DAR NU INAINTE DE A DEBRANSA CALORIFERELE DE LA VECHEA INSTALATIE PRECUM SI A-TI BLINDA APA CALDA DE LA VECHEA INSTALATIE .
NU ESTE GREU ,NICI USOR DAR MERITA TOTI BANII !!!
NU O SA REGRETI CA FACI PASUL ASTA !
cosmins
Am demarat in sfarsit procesul dar am o problema mare.
Vecinii bosorogi nu vor sa-mi dea semnaturi pe motiv ca poate exploda sau ca o sa se darame cladirea :evil:
Imi vine sa-i strang de gat si sa-i omor in cele mai groaznice chinuri.
Am semnat deja cu o firma sa-mi instaleze, am platit avans etc.

Ce pot face intr-o astfel de situatie?
Semnatura de la ei imi trebuie doar pentru Distrigaz ca sa-mi traga teava si sa fac contract separat cu ei.
Daca reusesc totusi cu pile ceva la gaze cum ii fac sa nu ma mai puna la intretinere?

Sper sa existe o solutie.
Mersi mult!
new_valis
Cosmins!!

Personal am experiente multiple de genul celei relatate de tine!

Legea este extrem de clara in ceea ce tu relatezi, asa ca fii linistit! Ai toate atu-urile!

Contacteaza-ma , si te voi lamuri!

new_valis@yahoo.com
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2017 Invision Power Services, Inc.