Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Cartus cu motor pas cu pas
Forumul Centrale-termice > Centrale termice > General
Daniel09
Cat costa un cartus motor pas cu pas pentru o centrala Viessman Vitopend 100 tip WH1B (de cateva luni pierdea presiune si acum am vazut ca pierde apa pe la motoras ..)

Multumesc anticipat
new_valis
În jur de 85 EUR+TVA. Atenţie însă , când se comandă piesa de schimb , trebuie precizată şi seria centralei (unele repere diferă funcţie de lotul de fabricaţie).

Interesant , până acum nu am întâlnit un defect similar. Centrala a fost expusă la îngheţ?
Daniel09
QUOTE (new_valis @ Apr 22 2012, 01:19 PM) *
În jur de 85 EUR+TVA. Atenţie însă , când se comandă piesa de schimb , trebuie precizată şi seria centralei (unele repere diferă funcţie de lotul de fabricaţie).

Interesant , până acum nu am întâlnit un defect similar. Centrala a fost expusă la îngheţ?

Multumesc pt. raspuns
Centrala nu a fost expusa la inghet este in interiorul apartamentului (bucatarie) --> ii astept pe cei de la service maine ........(revin cu detalii)

Am postat acum cateva luni aceasta problema -->" Centrala Viesmann pierde presiune"
new_valis
Am revăzut postarea. Dar dacă e aşa , ar trebui să curgă vizibil apă din centrală în zona vanei deviatoare.
Daniel09
QUOTE (new_valis @ Apr 22 2012, 05:23 PM) *
Am revăzut postarea. Dar dacă e aşa , ar trebui să curgă vizibil apă din centrală în zona vanei deviatoare.

Am rezolvat problema -> curgea pe la o garnitura de la manometru (care intra undeva deasupra motorasului pas cu pas )

Multumesc
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2017 Invision Power Services, Inc.