IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Grup instalatori specialitate
centrala termica, Vila - 200 mp/2nivele
as_amya@yahoo.co...
post Jul 16 2010, 07:01 AM
Post #1

Nou venit
*

Group: Members
From: Iasi
Member No.: 13,009

Buna ziua, Ma numesc Samira, sunt din Iasi si am o casa-vila cu 1 etaj ~ 200 mp/nivel. Am centrala-de 5 ani ( Ariston) dar sincer nu sunt foarte multumita de ea. Mai tot timpul are cate ceva, in special ventilatorul. in fine chestie este ca apa calda nu-i prea calda (iarna)cand merge si caldura etc. Mi s-a spus ca nu poate face fata. Asi vrea sa-mi iau alta(dar de care) sau nu stiu ce si cum a fac. Va rog daca se poate niste sfaturi de la cei care se pricep.Multumesc mult
Go to the top of the page

+Quote Post

Start new topic
Replies
moales florin
post Jul 16 2010, 01:18 PM
Post #2

Membru senior
Group Icon

Group: Instalatori
Member No.: 331

QUOTE (as_amya@yahoo.com @ Jul 16 2010, 10:01 AM) *
Buna ziua, Ma numesc Samira, sunt din Iasi si am o casa-vila cu 1 etaj ~ 200 mp/nivel. Am centrala-de 5 ani ( Ariston) dar sincer nu sunt foarte multumita de ea. Mai tot timpul are cate ceva, in special ventilatorul. in fine chestie este ca apa calda nu-i prea calda (iarna)cand merge si caldura etc. Mi s-a spus ca nu poate face fata. Asi vrea sa-mi iau alta(dar de care) sau nu stiu ce si cum a fac. Va rog daca se poate niste sfaturi de la cei care se pricep.Multumesc mult

Datele oferite de tine nu sunt foarte relevante.Ceea ce doresti tu se pot da numai la fata locului.Se va vedea necesarul termic al locuintei functie de dispunere ,geamuri ,inaltime camere,izolatie,etc. si daca circuitul vechi este executat corect, dupa care se poate vorbi de centrala.Cel mai corect este sa apelezi la o societate autorizata.Nu cred ca altcineva ,care tine la meseria lui iti va da alt sfat orbeste.Stima
Go to the top of the page

+Quote Post

Posts in this topic

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

RSS Lo-Fi Version Time is now: 18th November 2017 - 01:39 PM

www.centrale-termice.ro Web analytics