IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Grup instalatori specialitate

Reply to this topicStart new topic
Debransare zone unitare, Debransare zone unitare
legolas1979
post Jun 29 2010, 09:01 AM
Post #1

Nou venit
*

Group: Members
Member No.: 12,976

Buna ziua,
Fratilor sunt disperat....
Stau intr-o zona unitara si cica nu se pot face debransari in aceste zone. Exista o hotarare a consiliului local in aceasta privinta luata de anul trecut. In blocul in care locuiesc sunt 20 de apartamente din care 10 sunt deja debransati (au centrale termice individuale) de dinainte de aceasta hotarare aberanta.
Am fost la asociatia de locatari unde nu am primit decat refuzuri de aprobare a cererii de debransare. La fel si la Termica.
Nu stiu ce sa fac si cum se procedez?
Am vreo sansa de debransare?....Sa dau in judecata termica?..asociatia de locatari?...pe cine?...ce trebuie sa fac?...am vreo sansa de izbanda?...
Se pare ca in mai multe orase exista aceaasta problema....ce sa facem?

MUltumesc
Bogdan
Go to the top of the page

+Quote Post
leon72
post Aug 30 2010, 03:17 PM
Post #2

Nou venit
*

Group: Members
Member No.: 13,064

Si eu am trecut prin aceeasi problema pana acum o saptamana si am procedat astfel:
-am taiat tevile(vezi sa nu fie apa pe instalatie)
-m-am dus la regie si am platit taxa de constatare a debransarii 200lei(vezi cat o fi la tine fiindca sunt niste banditi,nu stiu ptr ce se plateste atat)
-am depus o cerere la secretariat cu nr de inreg.pentru a constata debransarea si copie dupa chitanta ptr. taxa
-am aflat numele si nr de telefon al celui care constata si l-am rugat sa vina si la mine invocand un motiv anume.......
-mi-a sigilat apa calda si la revedere
SUCCES
Go to the top of the page

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

RSS Lo-Fi Version Time is now: 19th October 2017 - 06:21 PM

www.centrale-termice.ro Web analytics