IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Grup instalatori specialitate
ce tip de centrala ar fi mai economica si eficienta
MPANICA
post Feb 2 2010, 01:39 PM
Post #1

Nou venit
*

Group: Members
Member No.: 12,754

Buna ziua,

As dori sa -mi montez o centrala termica pentru o casa de 200 mtrp, casa este izolata partial dar curind va fi izolata total. Acum nu stiu ce decizie sa iau si de care sa-mi montez .In zona nu am gaze si nici nu cred ca voi avea curind. Am prieteni care ma sfatuiesc sa-mi montez electrica, scap de grija lemnelor si a carbunilor iar cea electrica se ajunge la un consum de 5 -6 milioane pe luna. Sincer sa fiu nu prea cred. As dori un sfat va rog deci care ar fi cea mai buna varianta.
va multumesc

Go to the top of the page

+Quote Post

Start new topic
Replies
iul
post Apr 18 2010, 06:22 PM
Post #2

Membru
**

Group: Members
Member No.: 12,550

QUOTE (MPANICA @ Feb 2 2010, 01:39 PM) *
Buna ziua,

As dori sa -mi montez o centrala termica pentru o casa de 200 mtrp, casa este izolata partial dar curind va fi izolata total. Acum nu stiu ce decizie sa iau si de care sa-mi montez .In zona nu am gaze si nici nu cred ca voi avea curind. Am prieteni care ma sfatuiesc sa-mi montez electrica, scap de grija lemnelor si a carbunilor iar cea electrica se ajunge la un consum de 5 -6 milioane pe luna. Sincer sa fiu nu prea cred. As dori un sfat va rog deci care ar fi cea mai buna varianta.
va multumesc

Ai ca solutie si centralele cu peleti si cred ca cea mai tare din ce cunosc eu este "ecohornet" , se fabrica in Romania si e ceva nou
Go to the top of the page

+Quote Post

Posts in this topic

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

RSS Lo-Fi Version Time is now: 18th November 2017 - 12:58 AM

www.centrale-termice.ro Web analytics