IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Grup instalatori specialitate

Reply to this topicStart new topic
aprobarea cererii de catre Asociatie
criss38000
post Nov 10 2009, 01:46 PM
Post #1

Nou venit
*

Group: Members
Member No.: 12,504

Buna ziua,
Avem aprobare de debransare de la regia autonoma de termoficare, am facut o cerere oficiala catre Asociatia de Proprietari, insa cei din comitetul asociatiei se leaga de faptul ca suntem in perioada de difuzare a agentului termic... Pe coloana noastra, singurul vecin care nu are centrala termica de apartament nu are nici o treaba cu debransarea noastra, insa cei din comitet (majoritatea pensionari) nu sunt deloc amabili, ba chiar de la inceput ne-au pus bete in roate... Cei de la Termoficare ne-au asigurat ca vecinii de pe coloana noastra sunt afectati de operatie pe o perioada foarte scurta de timp .

Ati avea o idee cum am putea proceda?... Situatia este absurda, iar cu vecinii din comitet nu se poate discuta... Instalarea unei centrale proprii este o necesitate, deoarece la etajul 9 unde locuim caloriferele sunt aproape reci iar pe coloana apa se incalzeste foarte greu (majoritatea vecinilor fiind plecati in straintate).

Va multumesc
Cristi Duda

Go to the top of the page

+Quote Post
CristianG
post Nov 24 2009, 07:31 AM
Post #2

Membru senior
Group Icon

Group: Instalatori
From: Bucuresti
Member No.: 3

Solutie simpla nu este acum deoarece legea e de partea lor, debransarile se fac numai in perioada in care nu se livreaza agent termic...
Go to the top of the page

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

RSS Lo-Fi Version Time is now: 13th December 2017 - 03:22 AM

www.centrale-termice.ro Web analytics