IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Grup instalatori specialitate

Reply to this topicStart new topic
CT montata in urma cu 4 ani si nu a fost pusa in functiune
crl_gabi
post Apr 24 2007, 07:19 PM
Post #1

Nou venit
*

Group: Members
Member No.: 1,562

novicie : ce fac acum ? CT cu toate legaturile facute (electrician, eu), si termice si acm,(acum 4 ani) , firma care a vindut si ar fi trebuit sa puna in functiune (lipsa), gaz rezolvat, ce fac acum ? vin acasa de doua -trei ori pe an dar vreau "apa calda si caldura" CT Vailant (?). Un forum fb
Go to the top of the page

+Quote Post
CristianG
post Apr 25 2007, 07:11 AM
Post #2

Membru senior
Group Icon

Group: Instalatori
From: Bucuresti
Member No.: 3

Asta e telegrama sau imi scapa mie ceva?

+Quote Post
crl_gabi
post Apr 26 2007, 06:30 PM
Post #3

Nou venit
*

am scris telegrafic (nu am dorit sa ocup spatiu si sa fiu plictisitor)
am montat CT acum 4 ani cu firma autorizata, vinzator+instalatii termice+gaze+punere in fuctiune.
nu a rezolvat problema coloanei de gaz si a actelor necesare in timpul care l-am stabilit, (esential pentru mine) si am fost nevoit sa plec la munca in afara. am lasat procura la un vecin si ce mai era necesar (bani) pentru a rezolva problema. Vecinul nu prea a mai avut succes la firma. Gazul nu a rezolvat si nici proiectul. a montat centrala, a facut legaturile si gata. La gaz nu a depus nimic, am verificat, a fost autorizat dar a dat faliment, + in situatia mea sunt foarte multi. am apelat la alta fima pentru gaz si am rezolvat, (pana la canea). Vechiul meu partener nu a lasat conectorul (mufa) de legatura pentru gaz. Firma care a rezolvat gazul nu pune in functiune CT Vailant, nu are conectorul si nici nu a gasit la alti colaboratori (Iasi ***+***** firme autorizate Vailant). cam atat.
PS ***** sau *** nu accepta punerea in functiune fara legatura la gaz definitiva, nu au confirmat ca nu ar avea sau nu conectorul. In 30 de zile m-am plictisit de Romania

+Quote Post
san
post Apr 28 2007, 11:12 AM
Post #4

Membru senior
Group Icon

Group: Instalatori
Member No.: 406

ti-am trimis un mesaj privat cu nr. de tel
te pot ajuta cu toate problemele (sau macar ce trebuie sa faci ca sa nu umblii aiurea pe toate drumurile)

+Quote Post
crl_gabi
post May 4 2007, 08:23 PM
Post #5

Nou venit
*

multumesc pentru ajutor. Din acest forum am ivatat multe lucruri. Fara a fi de specialitate, voi reveni cu placere. Vizitator convins.

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

RSS Lo-Fi Version Time is now: 25th June 2018 - 07:32 PM

www.centrale-termice.ro Web analytics