IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Grup instalatori specialitate

Reply to this topicStart new topic
Debransare de la centrala proprie a blocului
mihaela albu
post Sep 2 2006, 09:02 PM
Post #1

Nou venit
*

Group: Members
Member No.: 1,074

Buna ziua membrilor acestui forum!

Scriu pentru prima data.. doresc sa-mi contorizez consumul de gaze separat in vederea instalarii centralei termice proprii. Incalzirea blocului in care locuiesc se face prin centrala blocului proprie care are saraca vreo 60 ani si s-au cheltuit zeci de milioane de lei in fiecare vara pentru reparatii(carpeli), dar fara nici un rezultat, platim ff mult.. problema este ca Asociatia nu este de acord cu introducerea unei conducte de gaze in cladire si nici cu debransarea de la centrala blocului. stau la ultimul etaj si iarna e un frig teribil..
1) Pt a instala teava de gaze in bloc, Distrigaz imi cere si acordul asociatiei. Ce pot face in cazul in care Asociatia nu este de acord?
2) Exista vreo lege care imi da dreptul sa ma debransez de la reteaua de termoficare proprie?

multumesc pentru ajutor!
Numai bine tuturor
Go to the top of the page

+Quote Post
dory
post Sep 4 2006, 05:52 AM
Post #2

Membru
Group Icon

Group: Instalatori
From: Provincie
Member No.: 908

Buna.
Sfatul meu este sa vorbesti si cu vecinii deoarece si costurile sunt mai mici ,iar daca sunt de acord,solicitati o sedinta cu consiliul de administratie.Intereseazate la firma de distributie care este termenul de casatie la conducta de gaze ca daca este depasita este obligatorie schimbarea ei.Oricum ia legatura cu o firma autorizata,ei vor sti sa te indrume pentru ca sau mai lovit de asemenea situatii.

--------------------
:)
Go to the top of the page

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

RSS Lo-Fi Version Time is now: 12th December 2017 - 08:08 PM

www.centrale-termice.ro Web analytics