IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Grup instalatori specialitate

Reply to this topicStart new topic
CENTRALA VAILLANT, DEFECT COD F26
cristin plesa
post Jul 11 2014, 09:18 AM
Post #1

Nou venit
*

Group: Members
Member No.: 14,154

BUNA ZIUA
AM O CENTRALA VAILLANT TURBOTEC PRO VUW 242/3-3 24 KW SI DIN SENIN NU A MAI PREPARAT ACM IAR PE ECRAN A APARUT CODUL F26( VENTIL GAZ NECONECTAT, DEFECT; PLACA ELECTRONICA DEFECTA. CENTRALA ESTE ALIMENTATA PRIN UPC PENTRU CADERILE ACCINDATE DE TENSIUNE.AM CHEMAT DE LA FIRMA SERVICE SI NU MI-A DAT UN RASPUNS CLAR ( ORI VANA DE GAZ ORI PLACA) PE STOC NU O AU PT A PROBA SI ASA STAU SI MACHINUI ASTEPTAND SA GASEASCA CEVA PENTRU A AFLA CU EXACTITATE CARE ESTE DEFECTUL. POATE MA AJUTATI CU O PARERE. MULTUMESC
Go to the top of the page

+Quote Post
obywan
post Jul 13 2014, 07:25 AM
Post #2

Membru senior
Group Icon

Group: Instalatori
From: jud. BACAU
Member No.: 2,114

QUOTE (cristin plesa @ Jul 11 2014, 09:18 AM) *
BUNA ZIUA
AM O CENTRALA VAILLANT TURBOTEC PRO VUW 242/3-3 24 KW SI DIN SENIN NU A MAI PREPARAT ACM IAR PE ECRAN A APARUT CODUL F26( VENTIL GAZ NECONECTAT, DEFECT; PLACA ELECTRONICA DEFECTA. CENTRALA ESTE ALIMENTATA PRIN UPC PENTRU CADERILE ACCINDATE DE TENSIUNE.AM CHEMAT DE LA FIRMA SERVICE SI NU MI-A DAT UN RASPUNS CLAR ( ORI VANA DE GAZ ORI PLACA) PE STOC NU O AU PT A PROBA SI ASA STAU SI MACHINUI ASTEPTAND SA GASEASCA CEVA PENTRU A AFLA CU EXACTITATE CARE ESTE DEFECTUL. POATE MA AJUTATI CU O PARERE. MULTUMESC

Daca a fost o furtuna cu fulgere atunci poti presupune ca s-a defectat placa electronica si nu mai vede vana de gaz. Acest defect apare datorita lipsei impamantarii sau ineficientei acesteia (contacte imperfecte). Vana de gaz pica mai rar cu acest defect, presupune defectarea motorului pas cu pas care pana la urma este un bobinaj din sarma care greu se intrerupe.
Nu ar strica sa fie verificate mufele de la placa de baza spre vana de gaz.
Go to the top of the page

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

RSS Lo-Fi Version Time is now: 18th October 2017 - 01:46 AM

www.centrale-termice.ro Web analytics