IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Grup instalatori specialitate
ARENA RELOADED
new_valis
post Feb 26 2011, 06:40 PM
Post #1

Membru senior
Group Icon

Group: Instalatori
From: ROMÂNIKA...
Member No.: 486

Realizez că topicul ARENA , după toate postările de rigoare , nu şi-a atins NICICUM scopul pentru care a apărut : să pună în ''ring'' câte două modele de centrală termică , să le lase să se ''războiască'' ( adică fiecare să-şi evidenţieze atât bunele, cât şi relele ), şi în final să ne permită nouă , utilizatorilor , să alegem câştigătorul! Iar câştigătorii respectivi, să se ''lupte'' apoi între ei şi , tot aşa, să putem ajungem în final la adevăratul laureat : CEA MAI BUNĂ CENTRALĂ!

Personal, îi provoc în acest demers - în primul rând - pe colegii forumişti care sunt de strictă specialitate. Experienţa lor constituie un atu esenţial. Deasemenea, argumentele utilizatorilor sunt foarte importante, atât timp cât nu se axează pe supoziţii sau subiectivisme.

Pentru a păstra o oarecare ordine în discuţii , propun ca topic starter-ul modulului respectiv să-i dea un indicativ, astfel ca discuţiile ulterioare să fie focus-ate corespunzător.

De ex :

- acum, propun să se ia la ''trântă'' modelele FER EASY (FERROLI) şi NEW CALDARIELLO ( RIELLO) , în secţiunea F1 (F de la fight , 1 că e prima confruntare ...) . Dacă sunteţi de acord...

Sugerez ca, în fiecare secţiune , toţi cei ce postează să dea câte un calificativ mărcii în discuţie - de ex. o notă de la 1 la 10 - , iar după ce subiectul este epuizat , MODERATORUL să centralizeze opţiunile , şi să decidă în final câştigătorul.

Ce ziceţi?

nb : aş dori ca discuţiile să se anexe doar pe modelele de centrale care , la momentul deschiderii acestui TOPIC , sunt în fabricaţie/comercializare .

--------------------
Nu spune niciodată ''Nu se poate'' , ci începe cu '' Să vedem ''!
Go to the top of the page

+Quote Post

Start new topic
Replies
obywan
post Feb 27 2011, 09:22 PM
Post #2

Membru senior
Group Icon

Group: Instalatori
From: jud. BACAU
Member No.: 2,114

In zona mea de servisare nu se comercializeaza produsele fabricate de Riello asa ca nu ma pot pronunta despre calitatile sau defectele acestei marci.
In schimb FerEasy s-a vandut in numar destul de mare datorita pretului care este singurul avantaj al acestei centrale. De aceea nota care o dau este 4 si motivele le-am mai scris pe forum: Multe placi electronice care au picat, schimbator de caldura subdimensionat care pentru a produce 24Kw are nevoie de 17mbari de gaz in camera de ardere, reglaje prea complicate pentru puterea minima si maxima pe vana de gaz.
Go to the top of the page

+Quote Post

Posts in this topic
- new_valis   ARENA RELOADED   Feb 26 2011, 06:40 PM
- - obywan   In zona mea de servisare nu se comercializeaza pro...   Feb 27 2011, 09:22 PM

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

RSS Lo-Fi Version Time is now: 28th May 2018 - 01:11 AM

www.centrale-termice.ro Web analytics